علت صاف نشدن مو بعد از کراتینه

علت صاف نشدن مو بعد از کراتینه

کراتینه کردن مو یکی از روش‌های زیبایی بخشیدن به مو است. کراتینه کردن مو در صورتی به بهترین نتیجه منجر می‌شود که دارای چند شرط اساسی باشد. شرط نخست کیفیت مواد و وسایل کراتینه مو، و شرط دوم مهارت و تخصص آرایشگر است. البته مراقبت‌های پس از کراتین کردن مو نیز از عوامل مهم دیگری است که می‌تواند موفقیت این کار را در پی داشته باشد. در برخی موارد دیده می‌شود موها پس از کراتینه شدن به اندازه کافی صاف و ابریشمی نمی‌شوند. علت صاف نشدن مو بعد از کراتینه می‌تواند موارد مختلفی باشد که در این مقاله به آن پرداخته‌ایم.با فروشگاه اینترنتی موتاب در نگاهی به کراتینه کردن مو و علت صاف نشدن مو بعد از کراتینه همراه باشید.

کراتینه کردن مو چیست؟

کراتین نوعی پروتئین اصلی در ساختار موی سر است. این ماده باعث درخشش و صاف بود موی سر می‌شود. در واقع می‌توان گفت موهای فر، وز و مجعد مقدار کمتری از این ماده در بافت خود دارند. کراتینه کردن مو یکی از بهترین روش‌ها برای صاف کردن موهای فر و مجعد است. البته این کار نوعی روش درمانی برای موهای آسیب‌دیده هم به شمار می‌رود.

دکلره کردن مو، رنگ کردن زیاد مو و استفاده از شامپوهایی با مواد شیمیائی قوی می‌تواند در گذر زمان موها را وز و بدحالت کند. این موها که خاصیت طبیعی و انعطاف‌پذیری خود را از دست داده‌اند، با کراتینه شدن دوباره زنده و سرحال می‌شوند. کراتینه کردن مو روشی است که با افزودن کراتین و مواد دیگر مورد نیاز برای نرمی و لطافت موی سر شما، حالت صافی، درخشندگی و انعطاف‌پذیری به آن می‌بخشد.

برای خرید رنگ بدون آمونیاک برای موهای کراتینه کلیک کنید.

موهای کراتینه شده می‌توانند شش ماه تا یک سال حالت صافی و لطافت خود را حفظ کنند. مواد کراتینه تا مدت‌ها بر روی موهای شما باقی می‌ماند و مویی صاف برای شما به ارمغان می‌آورد. مویی که حتی ریختن باران روی آن نیز نمی‌تواند آن را وز و فر کند.
صاف نشدن مو بعد کراتینه
یکی از مشکلاتی که ممکن است در کراتینه کردن مو با آن روبه‌رو شوید، صاف نشدن مو پس از کراتینه است. علت صاف نشدن مو بعد از کراتینه عوامل مختلفی است که در ادامه نگاهی به برخی از مهم‌ترین آنها داشته‌ایم.

علت صاف نشدن مو بعد از کراتینه

همان‌طور که اشاره شد، کراتینه کردن مو روشی برای صاف کردن تارهای مو می باشد. بسیاری از مردم فقط به دلیل صاف شدن موهای فر یا وز خود اقدام به کراتینه کردن موی خود می‌کنند. اما بسیاری دیگر از افرادی که اقدام به کراتینه کردن موی خود می‌کنند، کسانی هستند که موی آنها در اثر رنگ کردن زیاد و غیراصولی، دکلره کردن یا استفاده از شامپوهای شیمیائی آسیب دیده است. کراتینه کردن برای این افراد نوعی روش درمانی به حساب می‌آید.

گاهی اوقات دیده می‌شود در زمان کوتاهی پس از کراتینه کردن مو، موها به حالت قبلی خود بازمی‌گردند. از مهم‌ترین دلایل صاف نشدن مو پس از کراتینه وسایل نامناسب کراتینه کردن می باشد . به موارد مختلفی می‌توان اشاره کرد.

برای خرید وسایل مورد نیاز کراتینه کردن مو کلیک کنید.

  1. اتوی نامناسب

   مهمترین علت صاف نشدن مو بعد از کراتینه (۸۰ درصد موارد) می‌تواند استفاده از اتوی نامناسب در روند کراتینه کردن مو باشد. اتوهای مناسب کراتینه کردن مو از نوع حرفه‌ای هستند و باید دارای صفحه‌های تیتانیومی باشند. این اتوها دمای یکنواختی را در تمام مدت اتو زدن مو تامین می‌کنند و می تواند مواد کراتین را به صورت کامل جذب مو کند. همچنین جنس صفحه‌های آنها هم صافی موها پس از کراتینه شدن را تضمین می‌کنند.

   اتو مو لیز مناسب کراتینه
   دقت داشته باشید اتوهای خانگی که برای استفاده روزمره مورد استفاده قرار می‌گیرند، نمی‌توانند پاسخگوی کراتینه کردن مو باشند زیرا نمی تواند کراتین را جذب مو کند. این اتوها می‌توانند به موها آسیب وارد کنند.

برای خرید بهترین اتوهای تیتانیومی مناسب کراتینه کردن مو کلیک کنید.

  1. استفاده از کراتین بی‌کیفیت و نامناسب

   مثالی فرنگی می‌گوید من آن‌قدر پولدار نیستم تا جنس ارزان و بی‌کیفیت بخرم! شاید بتوان گفت مهم‌ترین علت صاف نشدن مو بعد از کراتینه، استفاده از مواد نامرغوب است. یا کراتینی که استفاده کردید مناسب موهایتان نبوده ، گاهی اوقات وسوسه هزینه کمتر باعث می‌شود تا مواد کراتینه بی‌کیفیت خریداری شود، یا به آرایشگاه‌هایی مراجعه شود که از مواد مرغوب استفاده نمی‌کنند. این گزینه یکی از مهم‌ترین دلایل برای نتیجه نگرفتن درست از کراتینه کردن مو است.

با خرید مواد کراتینه مو باکیفیت و مرغوب از فروشگاه اینترنتی موتاب، از هرینه‌کرد دوباره برای موهای خود یا مشتریان خود جلوگیری کنید.

 1. رعایت نکردن قرنطینه مو، پس از کراتینه

  مواد مختلفی برای کراتینه کردن مو مورد استفاده قرار می‌گیرد. برخی از این مواد دارای مدت زمان قرنطینه و بعضی دیگر بدون آن هستند. چنانچه کراتینه کردن مو با مواد دارای قرنطینه باشد، باید 12 تا 72 ساعت پس از کراتین کردن مو نکته‌های مختلفی رعایت شود. از نمونه این نکته‌‌ها، خیس نکردن مو، حمام نرفتن، عرق نکردن مو و کف سر، نبستن موها با کش و برخی موارد دیگر است. رعایت نکردن این نکات در بسیاری موارد علت صاف نشدن مو بعد از کراتینه است.
  آرایشگران باید به این نکته توجه داشته باشند و در صورت استفاده از مواد نیازمند به قرنطینه، فرد را از آن آگاه کنند.

 2. نداشتن مهارت لازم برای کراتینه کردن مو

  نداشتن مهارت لازم برای کراتین کردن مو هم یک علت صاف نشدن مو بعد از کراتینه است. موهای خود را به دست هر کسی نسپارید! تنها افراد ماهر و باتجربه صلاحیت کراتینه کردن موهای شما را دارند. حتی خود شما و اطرافیانتان هم در صورتی که آموزش‌های لازم را ندیده باشید، نمی‌توانید موهای خود را به بهترین شکل کراتینه کنید.

 3. خشک کردن نادرست مو پس از کراتینه

  یکی دیگر از علت‌های صاف نشدن مو پس از کراتینه، استفاده از باد داغ سشوار در زمان خشک کردن مو است. افرادی که مهارت کافی در این زمینه ندارند، با استفاده از باد داغ سشوار باعث می‌شوند تا همه بافت کراتین از روی مو بخار شود. بدین ترتیب اثر کراتین بر روی مو کم می‌شود و موها به سرعت به حالت وز و فر پیشین برمی‌گردند.

 4. کراتینه کردن در زمان نزدیک به دوران پریودی

  خانم‌هایی که به‌طور معمول با رنگ کردن مو سروکار دارند، از اهمیت یک نکته آگاهند. موها در روزهای نزدیک به پریودی خوب رنگ نمی‌گیرند. این نکته می‌تواند علت صاف نشدن مو بعد از کراتینه هم باشد. این مسئله دلایل هورمونی دارد و در افراد مختلف یکسان نیست. بدین ترتیب خانم‌هایی که قصد کراتینه کردن موی خود را دارند، بهتر است روزی را انتخاب کنند که نزدیک به روزهای پریودی آنها نباشد. میتوانید یک هفته قبل یا بعد پریودی موهای خود را کراتین کنید.

 5. کم‌کاری یا پرکاری تیروئید

  مشکلات کم‌کاری یا پرکاری غده تیروئید را نیز می‌توان به‌عنوان یک علت صاف نشدن مو بعد از کراتینه مطرح کرد. مشکلات تیروئید با ایجاد اختلالات هورمونی در بدن فرد می‌تواند روی نتیجه این روند تاثیر منفی بگذارد.

 6. استفاده زیاد از سشوار و اتوی مو پس از کراتینه کردن

  کراتینه کردن مو باعث صاف و ابریشمی شدن موهای شما می‌گردد. بهتر است پس از کراتینه کردن مو، استفاده از سشوارهای داغ و اتوی مو را به کمترین اندازه ممکن برسانید. بهره بردن زیاد از این نوع وسایل گرمادهنده نیز می‌تواند علت صاف نشدن مو بعد از کراتینه باشد.

موی خود را به دست آرایشگر قابل‌اعتماد خود بسپارید

یکی از بهترین گزینه‌هایی که می‌تواند خیال شما را بابت نتیجه کار کراتینه کردن آسوده کند، شناخت شما از آرایشگر خود است. شناخت شما از مهارت آرایشگر خود و اطمینان از استفاده او از بهترین و باکیفیت‌ترین مواد می‌تواند خیال شما را بابت بهترین نتیجه کار آسوده کند.
علت صاف نشدن مو بعد از کراتین کردن

کراتینه کردن مو برای بار دوم

زمانی که به هر دلیلی نیاز به کراتینه کردن برای بار دوم است، شما باید موهای خود را در مدت سه تا چهار روز با شامپوی معمولی بشوئید تا کراتین‌ها از روی موهای شما پاک شوند. پس از آن می‌توانید دوباره با استفاده از مواد مناسب موهای خود را کراتینه کنید.

در مواردی نیز دو بار کراتین کردن مو نتیجه بهتری به دنبال دارد. گاهی اوقات موهایی که آسیب زیادی دیده‌اند پس از یک بار کراتینه شدن بهبود پیدا می‌کنند. اما بهبود و زیبایی کامل آنها در بار دوم پس از کراتینه به اوج خود می‌رسد.

روش شست‌وشوی مو بعد از کراتینه

بهره بردن از شامپوی مناسب، پس از کراتینه کردن مو، یکی از بهترین گزینه‌ها در پایداری حالت مو است. شست‌وشوی موهای کراتینه با شامپوهای بدون سولفات دوام کراتین موی شما را بیشتر می‌کند. البته شست‌وشو با آب شور یا آب دارای کلر نیز می‌تواند باعث صدمه زدن به کراتین موها شود. بهره بردن از دستگاه‌های تسویه آب که کلر آب را می‌گیرند می‌تواند گام مهمی در ماندگاری بالای حالت صافی موهای شما داشته باشد.

شنا در استخر نیز با توجه به کلر موجود در آب آن می‌تواند کراتین مو را از بین ببرد. آعشته کردن موها به مواد نرم‌کننده تاثیر کلر آب استخر را بر روی موهای شما کمتر می‌کند.

سخن پایانی

کراتینه کردن مو فقط زیبایی ظاهری و نرمی و لطافت مو را به همراه ندارد. این مسئله اعتمادبه‌نفس افراد را هم تقویت می‌کند. همچنین می‌تواند نقش درمانی برای موهای آسیب‌دیده بازی کند. نکته‌ای که در خریداری هر محصولی باید رعایت شود، تهیه مواد باکیفیت است. اهمیت این نکته درباره محصولات آرایشی و زیبایی بسیار بیشتر است. استفاده از مواد نامرغوب و بی‌کیفیت می‌تواند به موهای شما آسیب زیادی وارد کند.

اینکه شما تصمیم بگیرید موهای خود را به سبکی که دوست دارید بیارائید یک نکته است، بهره بردن از مواد مناسب و باکیفیت، نکته‌ای مهم‌تر. برای گرفتن بهترین نتیجه از کراتینه کردن مو، از بهترین مواد و اتوی مناسب کراتینه استفاده کنید. برای تهیه انواع کراتین و اتوی تیتانیومی کراتین مو هم کافی است با ما در فروشگاه اینترنتی موتاب تماس بگیرید.

مشاور فروشگاه
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.