پروتئین تراپی مو چیست و چگونه انجام می شود؟

پروتئین تراپی مو چیست و چگونه انجام می شود؟

اگر تا به حال از دوستان خود پروتئین تراپی،بوتاکس یا احیا سازی مو را شنیده اید حدس بزنید چیست؟ این محصولات برای تقویت و بازسازی مو محبوب هستند، زیرا مواد حاوی پروتئین می توانند به پیوندهای مو نفوذ کرده و آنها را از داخل به بیرون ترمیم کنند

اما استفاده صحیح از آنها بسیار مهم است. . در مصرف پروتئین زیاده روی کنید زیرا ممکن است موها را شکننده تر و کند (نگران نباشید، توضیح می دهیم)

اگر با موهایی که به شدت خشک ، آسیب دیده،شکننده یا کشسان سر و کار دارید، این مقاله مختص شماست.

برخی از موادی که در پروتئین های مو وجود دارد

 • پروتئین هیدرولیز شده
 • کراتینه
 • آرد جو دو سر
 • سویا
 • کلاژن
 • آمینو اسید
 • ابریشم
 • پروتئین گندم

ایا با مواد طبیعی موجود در خانه می توان به مو پروتئین رساند

بسیاری از مردم شستشو مو را با آب برنج ،استفاده از تخم مرغ یا سایر گیاهان دارویی راهی برای رساندن پروتئین به مو توصیه می کنند. شستشو با آب برنج شگفت انگیز است، اما واقعاً یک احیا کننده موی اسیب دیده نیست. صرف نظر از این، می توان آن را به دلایل مشابه استفاده کرد در واقع مواد ارگانیک برای مو و پوست سر مفید است اما کارایی محصولات احیا سازی مو مانند پروتئین ها و بوتاکس های مو را ندارد زیرا این مواد به راحتی به لایه داخلی مو نفوذ نمی کند.

فواید پروتئین تراپی مو

ترمیم و جلوگیری از شکستگی مو

موهای شما در واقع از پروتئین تشکیل شده است ، حدود 95 درصد موهایتان از پروتئین و کراتین تشکیل شده است. این به معنای واقعی کلمه ساختار اصلی مو می باشد. اما این زنجیره‌های آمینو اسیدی مو می‌توانند در طول زمان شکسته شوند از طریق عواملی همچون دکلره کردن مو،اتو یا سشوار بیش از حد که راه حل این مشکل استفاده از پروتئین ها و بوتاکس های مو می باشد.

برای خرید بهترین مارک های پروتئین مو کلیک کنید.

پروتئین تراپی ترمیم و جلوگیری از شکستگی مو

پروتئین تراپی می توانند به بازسازی پیوندهای شکسته مو کمک کنند، بنابراین منجر به ایجاد رشته های قوی تر، صاف تر و نرم تر و سالم تر می شوند.

مطالب مرتبط:تفاوت کراتینه مو با بوتاکس مو: کدام بهتر است؟

البته محصولات احیا کننده مو از قبیل پروتئین ها و بوتاکس های مو دقیقا همان ساختار پروتئین های طبیعی مو نمی باشد،پروتئین های مو با توجه به مواد مقوی از قبیل کراتین، بیوتین، کینوآ هیدرولیز شده، اسیدهای آمینه که دارد مانند چسپ زخم عمل می کنند که باعث می شود موهای اسیب دیده در جای خود باقی مانده تا ترمیم شوند.

برای خرید بوتاکس مو کلیک کنید.

پروتئین تراپی مو کمک به رشد مو

پروتئین تراپی می‌تواند به ترمیم موهای آسیب‌دیده، رشد مجدد مو، بهبود پوست خشک و پوسته‌دار کمک کند.

برای اینکه مو رشد خوبی داشته باشد باید انها را تقویت کنید که مواد مغذی موجود در پروتئین ها و بوتاکس های مو میتواند از اسیب های احتمالی مو محافظت کرده و آن را سالم نگه دارد که به عنوان یک قاعده کلی موهای سالم ، خیلی سریع‌تر رشد می‌کنند.

مطالب مرتبط: تراپی مو بهترین روش احیا مو

تقویت ظاهر مو

هنگامی که ساختار پیوندهای مو را تقویت می کنید، تارهای شما براق تر و نرم تر به نظر می رسند. ناگفته نماند پروتئین تراپی باعث جلوگیری از موخوره هم می شود پروتئین کردن باعث مهر و موم شدن کوتیکول های مو می شود.

پروتئین تراپی مو باعث تقویت مو

چگونه بفهمیم موهای مان به پروتئین نیاز دارد یا نه؟

اگر موهای شما پروتئین کافی نداشته باشد، ممکن است خشک، شکننده و کشسان به نظر برسد. کمبود پروتئین بر خاصیت ارتجاعی رشته‌های مو نیز تأثیر می‌گذارد، بنابراین نیاز به تست کشش مو دارید.

 • یک تار مو را از برس خود بردارید و به آرامی بکشید: باید کمی کشش داشته باشد و در برابر کشیدن شما مقاومت کند.
 • اگر موها فوراً از وسط به دو نیم می‌شوند، این نشانه‌ای است که موهایتان نیاز به پروتئین تراپی دارد زیرا موهای سالم باید خاصیت ارتجاعی ملایمی داشته باشند.
 • غیرمعمول خشک/بی جان و شکننده است
 • درخشش کمتری نسبت به گذشته دارد
 • ریزش و گره خوردن شدید مو دارید
 • مو بسیار نازک و سبک و کم حجم شده

نکته مهم: پروتئین تراپی می‌تواند برای موهای شکننده و آسیب‌دیده معجزه کنند، اما اگر بیش از حد پروتئین تراپی کنید مو شکننده تر و خشک تر شود بنابراین فقط موهایی که شکننده یا کشسان یا مواردی که در بالا گفته ایم نیاز به پروتئینه کردن مو دارند.

همچنین اگر مو دکلره شکننده دارید باید ابتدا پلکس تراپی و بعد پروتئین یا بوتاکس شوند.

اولاپلکس و پلکس چیست؟

پلکس ها یک محصول عالی برای موهای دکلره شده است، اما یک درمان پروتئینی نیست، یک پیوند دهنده لایه داخلی مو است. که اگر موهای دکلره شده شکننده را ابتدا پلکس و بعد پروتئین کنید احیا بسیار بالا و در نتیجه موی شکننده را درمان خواهید کرد.

مطالب مرتبط: اولاپلکس تراپی چیست؟ و معرفی انواع آن؟

آموزش پروتئین تراپی مو

 1. ابتدا موها را با شامپو قبل کراتین بشویید ۲ بار این کار را انجام دهید.
 2. ۵۰ درصد از اب را با حوله بگیرید (از مو اب چکه نکند)
 3. مو را تقسیم بندی کنید و مواد پروتئین مو را از یک سانتی ریشه به بالا لایه به لایه بزنید ماساژ دهید و با شانه دندانه ریز اضافه مواد را بگیرید.
 4. بر روی مو کاور بکشید ۳۰ تا ۴۵ دقیقه بسته به مواد مکث دهید و اگر مواد غلیظ بود ۴۰ درصد مواد را بشویید اگر رقیق بود با شانه دندانه ریز اضافه مواد را بگیرید
 5. با باد سشوار مو را خشک کنید و براشینگ کنید
 6. بعد از ۴۸ ساعت مشتری موهای خود را با شامپو فری سولفات و ماسک مو برند معتبر بشوید.

برای خرید وسایل مورد نیاز کراتینه کردن مو کلیک کنید.

اموزش پروتئین تراپی مو

چند وقت یکبار باید از آنها استفاده کنید؟

اگر جزو افرادی هستید که به طور منظم سشوار یا اتو استفاده می کند، هر ۳ ماه باید پروتئین تراپی کنید، زیرا اتو و سشوار مداوم می تواند پیوندهای مو را از بین ببرد و به کوتیکول های مو آسیب برساند. علاوه بر این گر مدام دم اسبی می بندید یا موی بلند دارید، احتمالاً موهایتان دچار شکستگی یا موخوره می‌شوند که ممکن است برای پر کردن شکاف‌های ساقه مو به پروتئین تراپی نیاز داشته باشد. از سوی دیگر، آب به سرعت از موهای با تخلخل بالا تبخیر می‌شود، به این معنی که ممکن است نیاز داشته باشید که بیشتر موی خود را ابرسانی کنید.

به‌طور کلی،استفاده از پروتیین تراپی در ماه بیش از یک بار را توصیه نمی‌کنیم زیرا افزودن پروتئین بیش از حد به موهایتان می‌تواند باعث شکنندگی و آسیب پذیری آن‌ها می شود.چنانچه یک بار پروتینه را انجام داده اید و جوابی که میخواهید را نگرفته اید حدودا ۲۰ روز تا یک ماه از اخرین باری که پروتئنه کرده اید باید فاصله خورده باشد و سپس می توانید دوباره پروتئین کنید.

توجه: موهایی که اسیب ان زیاد است را بایستی حدودا هر ۱ ماه یک بار پروتئین تراپی کنید تا وقتی که به احیا کامل برسد.

مشاور فروشگاه
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.