اولاپلکس تراپی چیست؟ و معرفی انواع آن؟

اولاپلکس تراپی

اولاپلکس تراپی و یا پلکس تراپی روشی است که پیوندهای دی­سولفید آسیب ­دیده در موهایتان که در اثر دکلره، رنگ مو، ریباندینگ مو، براشینگ و …شکسته اند را به طور دائم بازسازی می­ کند. اگر موهایتان را بیش از حد ­رنگ کرده باشید یا تا سال­ها آنها را هایلایت کرده باشید، اولاپلکس برای شما امکان برگرداندن قدرت، ساختار و یکدستی موهایتان را فراهم می­کند. اما اولاپلکس تراپی فقط برای کسانی که دائما موهای خود را رنگ می­ کنند نیست؛ برعکس، اولاپلکس هر نوع مویی را با هر نوع بافتی، رنگ شده یا نشده، براق و قوی می ­کند.

اولاپلکس تراپی

معرفی پنج شماره اولاپلکس (N1 تا N5) و کاربرد آن

اولاپلکس 5 شماره دارد که دو شماره اول در آرایشگاه و سه شماره دیگر در خانه انجام می­ شود.

اولاپلکس N1: برای انجام اولاپلکس تراپی در آرایشگاه جهت تقویت موها به هنگام دکلره کردن می باشد و با رنگ و دکلره مخلوط می شود.

اولاپلکس N2: برای تقویت مو ها وقتی رنگ و دکلره را از موها شستید برای رسیدن به بهترین نتیجه، این ماده باید تا 20 دقیقه روی موها بماند و در واقع مانند ماسک مو می ماند.

اولاپلکس N3: این نوع اولاپلکس برای درمان خانگی یک بار در هفته توصیه می­ شود و بهترین زمان استفاده از آن، قبل از زدن شامپو و نرم ­کننده است. یک تا سه قاشق چای­خوری برای نم­دار کردن موها بزنید و آنها را به طور مساوی شانه کنید. 10 تا 30 دقیقه و یا یک شب تا صبح بگذارید روی موهایتان بماند.

مطالب مرتبط: تراپی مو چیست و انواع آن

اولاپلکس N4: در واقع شامپو تقویت کننده مو می باشد که برای آبرسانی، افزایش قدرت موها در هر بار شستشو جایگزین شامپوی معمولی شما می شود.

مطالب مرتبط: پروتئین تراپی مو چیست و چگونه انجام می شود؟

اولاپلکس N5: نرم­ کننده تقویت مو، آخرین مرحله در این درمان برای آبرسانی و نرم کردن موها می باشد و توصیه می­ شود تا سه دقیقه قبل از آبکشی روی موها باقی بماند.

بنابراین اگر قصد دکلره موهایتان را داشتید اما نمی خواستید به موهایتان آسیب بزنید حتما از آرایشگرتان بخواهید هنگام رنگ کردن مو آن را اولاپلکس کند. اثر پلکس تراپی دائمی است چون که پیوند های از هم گسسته موی آسیب دیده را برقرار می کند، مگر این که با استفاده از رنگ و یا دکلره مجدد موی خود را در معرض آسیب قرار دهید.

توجه داشته باشید که این روش با روش کراتینه مو کاملا متفاوت است و در این روش به هیچ عنوان حالت مو تغییر نمی کند و موی شما لخت نمی شود. اولاپلکس فقط موی شما را احیا می کند.

برای خرید اولاپلکس (OLAPLEX) تقویت کننده مو در زمان دکلره و رنگ مو بر روی عکس زیر کلیک کنید.

اولاپلکس تراپی

محیا بخشی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.