تراپی مو بهترین روش احیا مو

تراپی مو چیست و انواع آن

چطور موهای خود را تراپی کنیم؟ تراپی مو چیست؟ تراپی به معنی درمان و معالجه و تراپی مو به معنی بازگرداندن سلامت و شادابی به موهای آسیب دیده و ضعیف است، مو به مرور زمان و به خصوص پس از قرار گرفتن در معرض رنگ یا مواد دکلره آسیب می‌بیند، گاهی عدم آبرسانی به بافت مو باعث شکنندگی آن شده و یا در برخی مواقع موهای بلند دچار آسیب‌های مختلف مانند مؤخره می‌شوند و سلامت و زیبایی خود را از دست می‌دهند. برای بازگرداندن زیبایی، سلامت و شادابی به مو می‌توان از روش تراپی مو استفاده کرد.

مو به‌عنوان یکی از اجزای ظاهری بدن، نقش مهمی در زیبایی چهره، خصوصاً در بانوان، ایفا می‌کند. تارهای مو به‌طور طبیعی زیبا و سالم هستند؛ اما به‌مرورزمان و در اثر آسیب‌های ناشی از عدم مراقبت و نگهداری صحیح، سلامت آن‌ها به خطر افتاده و ظاهری نامناسب پیدا می‌کنند. لایه بسیار ظریفی از رطوبت و چربی به‌عنوان محافظت‌کننده در سطح تارهای مو وجود دارد که علاوه بر حفاظت در برابر صدمات شیمیایی و فیزیکی، لطافت و انعطاف موها را فراهم می‌سازد. ازآنجایی‌که خانم‌ها به دنبال تنوع و زیبایی روزافزون هستند، استفاده از مواد شیمیایی و گرما دادن به موها جهت تغییر رنگ و حالت، در بین آن‌ها بسیار رایج است. تحریک همیشگی موها توسط این عوامل باعث ضعیف شدن ساقه مو و بروز عارضه‌هایی مانند خشکی، شکنندگی و درنهایت موخوره می‌شود، روش‌های مختلفی برای تراپی مو وجود دارد، ویتامین تراپی یا پلکس تراپی دو نوع رایج موتراپی است، در ادامه روش‌های مختلف تراپی مو را شرح می‌دهیم.

ویتامین تراپی

تراپی مو چیست؟ در یک جمله می‌توان گفت استفاده از محصولاتی که به ساقه مو تزریق شده و دارای مواد معدنی، ویتامین و پروتئین هستند تراپی مو است. ویتامین تراپی یکی از رایج‌ترین انواع تراپی موها است که با استفاده از محصولاتی مانند ماسک مو، کاندیشنر یا سایر محصولات درمانی مانند کره یا کرم مو ساقه آسیب دیده مو را با ویتامین‌ها تغذیه می‌کند تا بافت دمیج آن ترمیم گردد و کوتیکل‌های مو استحکام پیشین خود را بازیابد.
ویتامین تراپی مو
ویتامین تراپی چه با محصولات بسته‌بندی انجام شود و چه با ماسک‌های خانگی برای رسیدن به نتیجه مطلوب نیاز به تکرار دارد، هر هفته یا هر دو هفته یکبار ویتامین تراپی موها به حفظ و یا بازگرداندن سلامت آنها منجر می‌شود. ماسک‌های موی طبیعی مانند ماسک آلوئه ورا یا ماسک موز به دلیل ویتامین‌های فراوانی که این مواد در خود دارند در ویتامین تراپی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در میان محصولات آماده نیز ماسک‌ها، کرم‌ها و ویتامینه‌های موی فراوانی وجود دارد.

یکی از بهترین محصولات ویتامین تراپی ویتامین ایمپکت پرایم می باشد که اگر بعد از کراتینه استفاده کنید شاین بسیار بالایی به موهایتان می دهد این محصول را به عنوان ماسک داخل حمام هم می توانید استفاده کنید.

ویتامین تراپی مو با ماسک موز

موز از روغن‌های طبیعی، پتاسیم، روی، آهن و ویتامین‌های A,E,C برخوردار است. این ماده مغذی به بازگرداندن حالت ارتجاعی و به حداقل رساندن شکنندگی موها کمک کرده و با حفظ رطوبت و بهبود بافت مو در پیشگیری از موخوره مؤثر است. پوره موز را به‌تنهایی و یا با دو قاشق ماست، مقداری آب و آب‌لیمو مخلوط‌کنید. این ماسک را به موها بمالید و بعد از یک ساعت با آب ولرم شستشو دهید. یک یا دو بار در هفته از این ماسک استفاده کنید تا شاهد تأثیر شگفت‌انگیز آن باشید.

پروتئین تراپی

موی سالم از دیواره‌های کراتین یکدست پوشیده شده است. در موهای آسیب دیده یا دارای موخوره که سلامت خود را از دست داده‌اند کراتین شکسته شده است، کراتین نوعی پروتئین است و با پروتئین تراپی می‌توان بافت آسیب دیده آن را درمان کرد. مواد شیمیایی و طبیعی مختلفی برای پروتئین تراپی مو به کار می‌رود. کراتین باعث طراوت و شادابی مو است و حرارت بیش از اندازه، استفاده از مواد شیمیایی مانند دکلره و رنگ به آن آسیب می‌زند و کراتین را تجزیه می‌کند. کراتین را می‌توانید با تغذیه مناسب جذب کرده و همچنین به صورت ماسک از آن استفاده کنید. مواد غذایی پروتئینی کراتین لازم برای بازسازی و ترمیم موها را در خود دارند. در پروتئین تراپی آر محصولاتی که پروتئین قابل جذب از طریق تماس با مو دارند استفاده شده و بافت آسیب دیده مو ترمیم می‌گردد.
پروتئین تراپی
پروتئین بخش عظیمی از ساختار مو را تشکیل می‌دهد و کمبود آن در بدن باعث باریک و شکننده شدن موها و ایجاد موخوره می‌شود. از منابع پروتئین می‌توان به تخم‌مرغ، ماهی، حبوبات، فرآورده‌های سویا و ماست اشاره کرد. در این میان حبوبات علاوه بر پروتئین حاوی آهن، روی و بیوتین نیز هستند. وجود فیتواستروژن‌ها (استروژن‌های گیاهی) در سویا نقش مؤثری در سلامت موها دارد.

پروتئین بیوپلکس (خاویار مو) را میتوانید با شامپو یا دکلره ترکیب کرده و از احیای فوق العاده آن بهره مند شوید

پروتئین تراپی با ماسک تخم‌مرغ

ترکیب تخم‌مرغ، روغن زیتون و عسل یکی از راه‌های درمانی موخوره است. به علت وجود اسیدهای چرب، پروتئین و ویتامین A در تخم‌مرغ، تارهای مو به خوبی تغذیه و تقویت می‌شوند. برای تهیه این ماسک، یک عدد تخم‌مرغ، سه قاشق سوپ‌خوری روغن زیتون و یک قاشق سوپ‌خوری عسل را با یکدیگر ترکیب کنید تا مخلوط یکنواختی به دست آید. ماسک آماده‌شده را به‌آرامی بر روی کل مو ماساژ دهید. برای تأثیر بیشتر و جذب بهتر مواد، موها را با یک کیسه یا کلاه حمام بپوشانید. پس از گذشت 15 تا 20 دقیقه می‌توانید موها را آبکشی کنید. استفاده از ماسک تخم‌مرغ به‌صورت هفتگی، علاوه بر درخشندگی و زیبایی موها، با رطوبت رسانی طبیعی به تارهای مو و تقویت ریشه‌ها نقش مؤثری در پیشگیری و درمان موخوره دارد.

پلکس تراپی

یکی از شیوه‌های تراپی مو که در سالهای اخیر رواج یافته و نه تنها برای تراپی مو که همراه با دکلره و رنگ و مش مو نیز به کار می‌رود پلکس تراپی است. اما این روش تراپی مو چیست؟ پلکس تراپی یا اولاپلکس باعث می‌شود بافت آسیب دیده مو ترمیم شود، از اولاپلکس برای ترمیم و بازسازی آسیب‌هایی استفاده می‌شود که توسط مواد شیمیایی مانند دکلره ایجاد شده است و به همین دلیل از این روش در هنگام دکلره نیز بهره می‌گیرند تا آسیب کمتری به موها وارد شود. در تراپی مو از اولاپلکس که روشی پرهزینه است برای ایجاد سلامت در کناره و دیواره مو، یکدستی مو و رفع آسیب‌هایی مانند شکسته شدن موها استفاده می‌شود. با پلکس تراپی موها مستحکم شده

اگر موهای شکننده یا کشسان (آدامسی) دارید می توانید با پلکس تراپی و بوتاکس موهایتان را احیا صد در صد دهید

پلکس تراپی

خاویار تراپی

از ماسک خاویار در تراپی مو استفاده می‌شود تا ساقه‌های مو به نحوی کامل تغذیه شده و مو بافت یکدست و سالم خود را به دست بیاورد،‌ مواد مغذی سرشاری که در خاویار وجود دارد به ایجاد استحکام، بازسازی بافت مو و کراتین آن می‌انجامد و یکبار استفاده از این ماسک مغذی نتیجه‌ای بسیار مطلوب در بر دارد. خاویار سرشار از اسیدهای چرب مفید، آمینواسیدها و ویتامین‌های مختلف است. پروتئین و ویتامین درون این ماده غذایی از طریق ساقه مو جذب شده و به ترمیم بافت آسیب دیده مو کمک می‌کند. کراتین ماده مهمی در ساختار مو است و آمینو اسیدها و پروتئین خاویار در ترمیم این ماده مؤثر است و درخشندگی، طراوت، زیبایی و سلامت مو با یکبار استفاده از ماسک خاویار در موها نمایان می‌شود.

آرگان تراپی

به طور کلی روغن‌ها در بازسازی و سلامت مو نقش مهمی دارند، آرگان تراپی نیز نوعی روغن تراپی برای مو است. روغن‌های گیاهی در حفاظت از لایه چربی مو و ایجاد رطوبت در آن، تأثیر بسیار زیادی دارند. استفاده از روغن زیتون، روغن بادام، روغن نارگیل یا ترکیبی از این‌ها، با تقویت و تعدیل آسیب‌های وارده به تار مو، از ایجاد موخوره جلوگیری می‌کند. برای بهره‌گیری از روغن‌های گیاهی مقداری از آن را روی مو ریخته و به‌آرامی ماساژ دهید، سپس بعد از یک ساعت موها را با شامپوهای ملایم بشویید.

چرا آرگان؟ روغن آرگان مملو از اسیدهای چربی مانند اسید لینولئیک و لیئولنیک، ویتامین A، ویتامین E، آنتی اکسیدان‌ها و اسید هیالورونیک است. وجود (امگا ۳ و امگا ۶ و کمی امگا ۹ در روغن آرگان این روغن را سرشار از مواد مفید و ضروری برای ترمیم مو کرده است. با ارگان تراپی می‌توانید همزمان ویتامین تراپی مو را نیز انجام دهید زیرا ارگان تمامی ویتامین‌های لازم برای مو را در خود دارد و بنابراین علاوه بر حفظ لایه چربی روی مو مواد درون این روغن به تغذیه مو نیز کمک کرده و به بافت آن استحکام می‌بخشد.

سلامت مو

شاید برای برخی از خانم‌ها و آقایان، داشتن موهای آسیب‌دیده تبدیل به کابوسی بزرگ شده باشد ولی این موهای آسیب‌دیده به‌راحتی درمان می‌شوند و با رعایت نکاتی کوچک، می‌توان به سلامت آن‌ها کمک کرد. مراقبت از موهای آسیب‌دیده، بسیار مهم‌تر از مراقبت‌های پیشگیرانه است و اگر شما نیز موهای آسیب‌دیده دارید یا موهایتان دچار موخوره شده‌اند، بهتر است در روش‌های شستشو و نگهداری از موهایتان تجدیدنظر کنید و روش‌هایی که در بالا گفتیم از جمله ارگان تراپی و پروتئین تراپی را مدنظر قرار دهید. مراقبت از موهای آسیب‌دیده تنها معطوف به نحوه شستشو نمی‌شود بلکه باید در استفاده از مواد شیمیایی، رنگ‌ها و همچنین به‌کارگیری حالت‌دهنده‌های حرارتی، کمی جانب احتیاط را رعایت کنید و برای ترمیم این موها زمان بگذارید.

تا اینجا مرور کردیم و آموختیم که تراپی مو چیست و چطور انجام می‌شود، ویتامین تراپی برای موها چه روش‌هایی دارد و کدام روغن‌ها در ترمیم و تقویت مو مورد استفاده قرار می‌گیرد. در انتها لازم است چند نکته دیگر درباره مراقبت از مو نیز بیفزاییم، هر چند مراقبت و تقویت مو با روش‌های فیزیکی اهمیت دارد و می‌تواند در زیبایی و درخشندگی آن‌ها مؤثر باشد ولی تغذیه نیز در سلامت و رشد مو اهمیت دارد، تغذیه سالم با مواد غذایی سرشار از ویتامین ب ۱۲ و رژیم غذایی شامل ۶۰ گرم پروتئین در روز از جمله نکاتی است که حفظ سلامت موهای شما کمک می‌کند.

مشاور فروشگاه
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.