آموزش رنگ کردن مو با رنگ های شیمیایی

آموزش رنگ کردن مو با رنگ های شیمیایی

رنگ کردن مو با رنگ های شیمیایی می تواند یک روش سرگرم کننده و لذت بخش برای شما باشد، لذا در این مقاله اصول صحیح رنگ کردن مو را گام به گام آموزش خواهیم داد. اگر برای رنگ کردن موها آمادگی کافی نداشته باشید انجام اینکار در منزل نیز کمی دشوار خواهد بود. به کمک مواد مناسب، با همراهی یک دوست و برنامه ریزی درست می توانید رنگ موهای خود را بدون ترس تغییر دهید.

بخش اول: آماده کردن موها

آماده کردن موها

  1. موهای خود را در صورت نیاز کوتاه کنید

اصول صحیح رنگ کردن مو با رنگ های شیمیایی نیازمند مراحلی است. اگر موهای خود را به درستی کوتاه نکنید بعد از رنگ کردن شان متوجه مشکلات زیادی خواهید شد و باید به سراغ آرایشگر بروید. پس اگر نیاز بود موهای خود را کوتاه کنید.

موهای خود را در صورت نیاز کوتاه کنید

  1. رنگ طبیعی موهای خود را مدنظر داشته باشید

اگر رنگ طبیعی موهای شما تیره است، نشان دادن رنگ از طریق آن کمی دشوار خواهد بود. می توانید به دنبال سایه های رنگی تیره تر باشید اما رنگ ممکن است آنگونه که می خواهید خود را نشان ندهد.

برای خرید کراتین مو کلیک کنید

   • سایه های روشن تر نیز می توانند بر روی نتیجه کار اثر بگذارند. به عنوان مثال اگر بلوند مایل به زرد دارید و به دنبال سایه قرمز هستید، ممکن است رنگ موهایتان نارنجی شود. اگر به دنبال رنگ آبی باشید ممکن است در نهایت موهای سبزی داشته باشید.
   • موهای سفید یا خاکستری نیز می توانند رنگ را روشن تر از مقدار واقعی اش نشان دهند. به عنوان مثال سایه آبی-سیاه ممکن است به رنگ آبی روشن در آید.
   • برای جلوگیری از این مشکلات، بهتر است روی رشته ای از موهای خود رنگ را تست کنید و ببینید در نهایت چه رنگی خواهید داشت.
  1. رنگی را انتخاب کنید که برایتان مناسب است

یکی از توصیه های رایج هنگام رنگ کردن مو این است که هرگز دو سایه روشن تر یا تیره تر از رنگ طبیعی موهای خود انتخاب نکنید. بهترین کار این است که با سایه روشن تر کار خود را آغاز کنید. می توانید در صورت نیاز موها را تیره تر کنید.

   • برخی از سایه های رنگی ممکن است مناسب پوست تن شما نباشد. اگر تمایلی به رژگونه دارید بهتر است از تن رنگی قرمز یا صورتی اجتناب کنید.
   • انتخاب رنگ مو متناسب با چهره را فراموش نکنید. اگر رنگ پوستتان پریده است، سبز روشن و زرد می تواند شما را درخشان تر نشان دهد.

رنگ مو متناسب با چهره

   • برای اینکه ببینید سایه های رنگی چه تاثیری بر روی چهره شما دارند می توانید کمی از آن را روی موی سر امتحان کنید.
  1. کیت مخصوص رنگ کردن موها را آماده نمایید

استفاده از کیت مخصوص رنگ مو یکی دیگر از اصول صحیح رنگ کردن مو می باشد. علاوه بر انتخاب رنگ مو باید آیتم های دیگری را هم جمع آوری کنید تا کارتان راحت تر شود. این ابزارها را برای کارهای بعدی خود در حمام نگه دارید.

   • گیره موی پلاستیکی: این گیره ها برای نگه داشتن بخش های پرحجم تر مو بسیار عالی هستند.
   • دستکش های پلاستیکی: رنگ مو ممکن است در برگیرنده مواد شیمیایی مضری باشد. سعی کنید برای محافظت از دستان خود، دستکش بپوشید. دستکش ها می توانند پوست دست را محافظت کنند.
   • وازلین: لایه نازکی از وازلین را در خط رویش مو و گوش هایتان بمالید. هر جایی که احساس کردید رنگ با پوستتان تماس دارد می توانید از وازلین کمک بگیرید. وازلین از لکه شدن پوست توسط رنگ جلوگیری می کند.
   • لباس ها و حوله های قدیمی: زمانی که موهایتان را رنگ می کنید ممکن است همه جا کثیف شود. بهتر است از موادی همچون لباس یا حوله کهنه استفاده کنید.
   • سایر آیتم ها همچون تایمر و دستکش های اضافی را فراموش نکنید.

تایمر و دستکش های اضافی را فراموش نکنی

  1. از یک دوست کمک بگیرید

با اینکه شما می توانید خودتان موها را رنگ کنید ولی به کمک یک دوست کارتان ساده تر و راحت تر خواهد بود. از او بخواهید رنگ را به نقاطی از مو که دستتان نمی رسد بزند.

بخش دوم: رنگ کردن مو

رنگ کردن مو

  1. اگر لازم بود موها را دکلره کنید

مگر در مواردی که موهای خودتان سفید – بلوند است در سایر موارد ممکن است بخواهید برای رسیدن به رنگ روشن تر موها را دکلره کنید. دکلره کردن موها ممکن است زمانبر و هزینه بر باشد. برای رسیدن به روشنی دلخواه ممکن است مجبور شوید چندین بار دکلره کنید. در صورتی که قصد آمبره کردن مو را دارید باید فقط قسمت های پایینی موها را دکلره و روشن کنید.

   • اگر لازم داشتید موهای خود را چندین بار دکلره کنید بهتر است یک هفته یا بیشتر بین آن فاصله دهید.
   • دکلره کردن زیاد به مو آسیب می رساند و باعث ایجاد موخوره می شود.
   • اگر مطمئن نبودید، از یک فرد حرفه ای کمک بگیرید. اینکار ممکن است هزینه بر باشد اما نتیجه بهتری خواهد داشت.
  1. موهای خود را چند روز قبل از رنگ کردن بشویید

موها را بشویید

موهای کثیف برای رنگ کردن بهترین گزینه هستند. چربی طبیعی پوست سر از تحریک پوست جلوگیری می کند و کار کردن بر روی آن را ساده تر و راحت تر می سازد.

  1. خودتان را بپوشانید

قبل از اینکه بخواهید موهای خود را رنگ کنید، مطمئن شوید که از یک حوله قدیمی بر روی شانه های خود استفاده می کنید. همچنین می توانید لباس های کهنه و قدیمی بپوشید.

   • ممکن است همه جا رنگی شود. اگر خواستید می توانید حمام را از قبل تمیز کنید، حوله قدیمی روی کف آن بچینید و سپس رنگ کردن موها را شروع کنید.

خودتان را بپوشانید

  1. برای ترکیب کردن رنگ، دستورالعمل کارخانه سازنده را دنبال کنید

دستورالعمل کارخانه سازنده را دنبال کنید

  1. رنگ مو را شروع کنید

کار خود را از ریشه ها آغاز کنید و شروع به رنگ زدن موها نمایید. براش رنگ را بردارید و بخش های انتهایی را رنگ کنید. از گیره برای بخش بندی موها استفاده کنید.

   • زمانی که کل رنگ را روی موها زدید، از براش برای پخش کردن رنگ روی موها استفاده کنید تا مطمئن شوید به طور کامل پخش می شود.
   • موهای خود را با کلاه بپوشانید. کلاه به شما اجازه می دهد موهای خود را گرم نگه دارید.
   • باید حداقل ۳۰ الی ۴۵ دقیقه منتظر بمانید. مدت زمان انتظار به برند رنگ و موهای شما بستگی دارد.

30 الی 45 دقیقه منتظر بمانید

 1. موهای خود را بشویید
  • بعد از اینکه مدت زمان مدنظر به اتمام رسید، موها را زیر دوش بشویید تا آب رنگی صاف شود.
  • بهترین روش برای شستن رنگ، دوش گرفتن است. سعی کنید هیچ رنگی روی پوستتان نریزد زیرا باعث ایجاد لکه می شود.

بخش سوم: مراقبت از موهای رنگ شده

مراقبت

  1. از شامپوی مخصوص موهای رنگ شده یا شامپوی تثبیت کننده رنگ مو استفاده کنید

بیشتر رنگ های فانتزی نیمه دائمی هستند و به سرعت پاک می شوند. برخی از رنگ ها به سختی نگهداری می شوند، با استفاده از شامپوی تثبیت کننده رنگ مو می توانید طول عمر این رنگ ها را اضافه کنید. همچنین با استفاده از ماسک ها می توانید موهایتان را تقویت کنید . از ماسک آلوئه ورا یا روغن هایی مثل روغن نارگیل و روغن بادام برای رفع وزی احتمالی بعد از رنگ مو می توانید استفاده کنید.

  1. فرایند رنگ کردن مو را تکرار کنید

بعد از حدود یک ماه، متوجه رشد موها خواهید شد. برای تجدید رنگ، دوباره فرایند بالا را تکرار کنید و این بار روی ریشه ها تمرکز نمایید. برای این که موهایتان آسیب کمتری ببیند روش های مراقبت از موهای رنگ شده را رعایت نمایید.

شامپوی تثبیت کننده رنگ مومحیا بخشی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *